VITAJTE NA STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY

Bližšie informácie nájdete tu.

Elektronickú prihlášku nájdete tu.

Darujte nám 2% z dane! Ďakujeme.

Vážení priatelia školy!

Prosíme darujte  2 % z dane našej SNPčke!

Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane

Potvrdenie o návšteve školy

Štvrtok 28. 3. 2024

Sponzori a partneri

Zbierame

• Vážení rodičia predškolákov, už niekoľko rokov Vám ponúkame namiesto DOD pred zápisom do 1. ročníka individuálnu prehliadku priestorov školy spojenú s rozhovorom s vedením, resp. pani učiteľkami. Aj tento rok si túto u Vás obľúbenú formu prezentácie SNPčky môžete dohodnúť mailom na adrese zs.surany.snp@pobox.sk alebo na čísle 0911 948 885.

Tešíme sa na osobné stretnutie!

• Riaditeľka ZŠ, SNP 5, Šurany Mgr. Monika Keméňová hľadá na zastupovanie dlhodobej PN učiteľku pre primárne vzdelávanie s nástupom ihneď.

Žiadosť spolu so životopisom, dokladmi o vzdelaní a súhlasom so spracovaním údajov pošlite na mailovú adresu zs.surany.snp@pobox.sk.

Bližšie informácie na čísle 0911948885.

• Hodina deťom

Dňa 21.3.2024 sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej zbierky Hodina deťom. Príspevok zo zbierky bude venovaný osamelým rodičom s deťmi, ktoré najviac ohrozuje chudoba. Zbierka prebiehala priamo v našej škole a v uliciach mesta Šurany. Dobrovoľníkom sa podarilo vyzbierať 338,43€.
    Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, ďakujeme.

Paulína Sucháňová

• Geografická olympiáda

Dňa 12.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Zo školského kola postúpili: Samuel Tóth (5.B), Matej Švajda (5.A), Miriam Škulecová a Marianna Magdolénová (6.B), Filip Sádovský a Matúš Rákoš (8.B). Úspešnými riešiteľmi okresného kola boli Samuel Tóth, Matej Švajda, Miriam Škulecová a Filip Sádovský. Riešiteľom gratulujeme a želáme ešte veľa úspechov.

Mgr. Slavomíra Štefániková

• Biblická olympiáda

Aj tento rok sa žiačky našej školy zúčastnili na dekanátnom (okresnom) kole biblickej olympiády. Náš tím, ktorý tvorili žiačky 9.A triedy, v zložení: Laura Borovicová, Rebecca Lillien Dibuszová a Kristína Oščipovská. Dievčatá sa stali úspešnými riešiteľkami a vybojovali krásne tretie miesto. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov.

Mgr. Slavomíra Štefániková

• Spirit day

Dňa 13.3 sa na našej škole uskutočnil Spirit day na tému celebrity. Žiaci sa prezliekli za športovcov, hercov, herečky, spevákov a speváčky. Bolo to príjemné spestrenie vyučovania.

Martina Tenzerová

• Návšteva škôlkarov

V uplynulých dňoch sme v našej škole privítali škôlkarov z oboch šurianskych škôlok. Ukázali nám, čo všetko ich pani učiteľky naučili a akí sú šikovní. Naši prváci sa nedali zahanbiť a tiež ukázali vedomosti, ktoré doteraz získali v našej škole. Prežili sme spolu pekné chvíle a tešíme sa na nich pri zápise do prvého ročníka.

Mgr. Mariana Sádovská

• Chemická olympiáda - okresné kolo

Chemická olympiáda - okresné kolo - Obrázok 1Vo štvrtok, 14. marca sa konalo okresné kolo chemickej olympiády v kategórii D. Jubilejný 60. ročník súťaže sa uskutočnil na ZŠ Gábora Bethlena v Nových Zámkoch. Z našich deviatakov si svoje znalosti z chémie zmerali s ostatnými školami žiak Jakub Kuruc a Boris Stanko. Úspešne absolvovali teoretickú a praktickú časť olympiády a umiestnili sa na 1. mieste (Jakub Kuruc) a na 2. mieste (Boris Stanko). Súťažiacim srdečne gratulujeme a prajeme im veľa ďalších úspechov v krajskom kole v Nitre.

Ing. Eva Bartošová

• Vážení rodičia predškolákov!

V sekcii Elektronická prihláška sme otvorili prihlášku pre Zápis do 1. ročníka.

• Čítame pre radosť

V októbri sme sa zapojili do rozvojového projektu vyhláseného Ministerstvom školstva SR pod názvom: „Čítame pre radosť“. Výzva bola zameraná na posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia u detí a mladších žiakov, pričom hlavným cieľom bolo zriadiť alebo doplniť triedne knižnice. Na našu veľkú radosť sme dostali pekný povianočný darček - v projekte sme boli úspešní. Získali sme sumu 1 000 eur, ktorú sme využili na nákup kníh a audiokníh pre žiakov, ako aj na nákup kníh pre učiteľov vyučujúcich v triedach, kde sa zriaďovali knižnice. Žiaľ, projekt umožňoval zriadiť knižnice maximálne vo 4 triedach v 1. a 2. ročníku s obmedzeným počtom kníh. Budeme sa však v budúcnosti snažiť, zriadené knižnice dopĺňať a rozširovať aj našu ústrednú školskú knižnicu. Nech majú naši žiaci možnosť širokej ponuky kníh, poučných aj zábavných a hlavne, nech z ich čítania majú veľkú radosť.

Mgr. Monika Mazúchová

• Základná škola, SNP 5, 942 01 Šurany