• "Vzdelávame s láskou a zodpovednosťou"

• Oznamy

Riaditeľka Základnej školy, SNP 5, Šurany oznamuje

žiakom 1. – 9. ročníka školy a ich zákonným zástupcom,

že rozhodla o poskytnutí voľna podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

dňa 2. a 3. mája 2024.

• Plavecký výcvik žiakov 2. ročníka

Počas uplynulého týždňa naši malí druháci podstúpili skúšku svojej odvahy. Počas plaveckého výcviku v Krytej plavárni v Nových Zámkoch, pod vedením skúsených inštruktorov, pána L. Struhára a J. Tóthovej celý týždeň svedomite nacvičovali základné pohybové prvky plávania. A hoci sa na začiatku výcviku viacerí veľmi báli, svoje obavy prekonali a s vodou sa skamarátili. Vyskúšali si toho veru dosť a koncom týždňa už boli mnohí riadne unavení. Unavení, ale hrdí na seba. Teraz už majú dobré základy, na ktorých môžu stavať vo svojich ďalších plaveckých pokusoch, v ďalších kurzoch alebo pri rodinných dovolenkách s rodičmi pri vode.

• Nedaj sa, hovor o tom!

Žiaci našej školy sa dňa 23.04.2024 zúčastnili divadelno- výchovného predstavenia Nedaj sa, hovor o tom!

Pojmy ako šikana, sociálna nerovnosť či obťažovanie boli žiakom priblížené moderátorom, prostredníctvom scénok a video výpovedí známych osobností. Teraz už všetci vedia, že šikanu treba riešiť, hovoriť o nej a nie mlčať. Samozrejme najdôležitejšie je riadiť sa heslom: Nerob ostatným to, čo nechceš, aby oni robili tebe!

• Spirit day

Žiaci našej školy sa zapojili do Spirit day, ktory mávame pravidelne pod záštitou žiackeho parlamentu. Témou bolo obliecť sa rovnako ako kamarát. Žiaci, ktorí sa zapojili boli kreatívni a predviedli zaujímavé outfity. Opäť ďalší zábavný a zaujímavý deň, ktorým sme si spestrili vyučovanie.
            Filip Letko, 8. B

• Dentálna hygiena

Žiaci 7. ročníka sa zúčastnili besedy na tému: Dentálna hygiena s našou pani zdravotníčkou A. Benkovicsovou. Okrem poskytnutých základných informácií, kládla dôraz na prevenciu pred vznikom zubného kazu a dôležitosť návštevy zubného lekára aj pri preventívnych prehliadkach. Na konci čakal deti krátky testík a šiesti najrýchlejší žiaci so správnymi odpoveďami boli odmenení malým darčekom. Ďakujeme.
            Mgr. Adriana Bednárová

• Deň Zeme

Deň Zeme sa každoročne koná 22. apríla a má upozorniť ľudí na vplyv znečisťovania životného prostredia a vyzvať k spoločnému celosvetovému úsiliu na ochranu Zeme. Do roku 1990 venovali pozornosť ku Dňu Zeme predovšetkým na americkom kontinente. Skutočne svetovým sa stal od roku 1990.
            Na našej škole sa k tomuto významnému dňu konal 17. 4. výchovný koncert, ktorý organizovala UMELECKÁ AGENTÚRA MAJÁK. Žiaci 2. stupňa sa zúčastnili predstavenia s názvom Zachráňme planétu, ktoré bolo zamerané na znečisťovanie vôd, nadmernú ťažbu nerastných surovín, problémy s odpadmi a iné globálne ekologické problémy. Hovorené slovo bolo doplnené piesňami s textami k aktuálnym témam, skvelou hrou na gitarách i videoprojekciou. Deti si mohli i zasúťažiť o drobné odmeny. Za zaujímavý i poučný program ďakujeme pánovi Alexandrovi Malovi a Miroslavovi Kánovi.
            Mgr. A. Bednárová

Piatok 3. 5. 2024